ЯК ЗБЕРЕГТИ ХРЕБЕТ ЗДОРОВИМ

25.04.2015 14:07
  1. ВІЗЬМІТЬ собі за правило робити дуже проста вправа: встаньте спиною до вертикальної поверхні, наприклад до стіни. Обов'язково торкайтеся її одночасно потилицею, трохи опущеними плечима, лопатками, сідницями і п'ятами. Стривайте близько хвилини, запам'ятайте положення тіла і, зберігши його, відійдіть від стіни. Це і є правильна постава. Кілька разів в день поправляйте свою поставу. Нехай ваші м'язи "запам'ятають" її.

  2. НЕ кладіть ногу на ногу! Це викликає біль у нижній частині хребта, порушує кровообіг і може навіть призвести до захворювань в області малого тазу і статевих органів. І не сідайте різко, з усього маху на стілець! Цим ви кожен раз наносите удар по хребцях, від чого пошкоджуються хрящові поверхні і диски.
  3. ЯКЩО ВАМ доводиться довго стояти (наприклад, у черзі або в транспорті), не забувайте міняти позу кожні 10 хвилин. Спиратися треба по черзі на кожну ногу, щоб на них поперемінно припадала маса тіла. Ходіть на місці. Час від часу корисно витягнути руки вгору, прогнутися назад і зробити глибокий вдих. Ви відразу ж по відчуваєте, як зменшилося почуття втоми, і відчуєте прилив енергії.
  4. ПІДНІМАТИ ТЯЖКОСТІ треба двома руками, спина при цьому повинна бути пряма, не нахилена ні в один бік.
  5. БІЛЬ У СПИНІ І ПОГАНІ НАСТРІЙ ТІСНО ПОВ'ЯЗАНІ! Не йдіть у свої проблеми, образи, переживання. При поганому психічному стані змінюється тонус кровоносних судин, що, у свою чергу, може погіршити кровопостачання у вже порушених недугою нервових закінченнях. Що й призводить до больових відчуттів не тільки в області спини. Біль може віддавати, наприклад, в руку чи ногу.